Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Prázdninový regionHospodářský regionKulturní regionRegionální management

Do Horní Lužice za aktivním odpočinkem

Dobře vybudovaná síť cyklistických a turistických stezek v Horní Lužici měří několik tisíc kilometrů a zasahuje až do Polska a České republiky.

Mezi největší dálkové cyklotrasy patří „Cyklostezka Odra-Nisa“, „Žabí cyklostezka“ a „Cyklostezka podél řeky Sprévy“. Na těchto cyklistických stezkách máte optimální možnost poznávat okolní různorodou krajinu. Četné tématické okruhy Vám umožní seznámit se s některými zajímavostmi Horní Lužice ještě důkladněji. Pečeť „Oberlausitz per Rad“/„Horní Lužicí na kole“ je zárukou flexibility při půjčování kol a obzvláště vysoké kvality služeb.

Vystoupají-li pěší turisté na některý z vrcholů Hornolužické horské stezky, otevřou se jim překrásné výhledy na tento turistický ráj. Potřebné posilnění pak unavení turisté naleznou v útulných horských chalupách.

Aktivní odpočinek a zároveň blízkost přírody nabízí putování po řekách Nise a Sprévě v původní a opuštěné krajině. Milovníci vody si tak mohou do sytosti užívat také při plachtění, veslování, surfování či rybaření na jezerech Horní Lužice. V podobě Lužické jezerní krajiny (Lausitzer Seenland) vzniká čtvrtá největší jezerní oblast v Německu – a s ní i stále více a více nabídek aktivit pro příznivce vodního živlu.

v Žitavském pohoří

v Žitavském pohoří

Turistika na Nise

Turistika na Nise