Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Region turystycznyRegion gospodarczyRegion kulturowyZarząd Regionu

Górne Łużyce aktywnie

Dobrze rozbudowana sieć ścieżek rowerowych i szlaków dla pieszych Górnych Łużyc rozciąga się na kilku tysiącach kilometrów aż do Polski i Czech. Do największych dalekobieżnych ścieżek rowerowych regionu należą „Oder-Neiße-Radweg“ (ścieżka rowerowa Odra-Nysa) , „Froschradweg“ (żabia ścieżka rowerowa) oraz „Spreeradweg“ (ścieżka rowerowa nad Szprewą). Podróżując tymi ścieżkami można optymalnie poznawać różnorodny krajobraz. Liczne tematyczne trasy rowerowe zapraszają do dokładnego zwiedzenia osobliwości Górnych Łużyc. Znak jakości „Oberlausitz per Rad” (Górne Łużyce na rowerze) gwarantuje gęstą sieć wypożyczalni rowerów i wysoką jakość oferowanego tutaj serwisu rowerowego.

Jeżeli wędrowcy wejdą na ten, czy inny szczyt znajdujący się wzdłuż Górnołużyckiego Szlaku Górskiego rozpostrze się przed nimi przepiękna panorama na ten raj dla wędrowców. W przytulnych szałasach górskich można się posilić po trudach.

Aktywny, a przy tym bliski naturze wypoczynek oferują wędrówki wodne po Nysie i Szprewie w nienaruszonym i odosobnionym krajobrazie.

Wodniacy mogą się także doskonale bawić podczas żaglowania, pływania na łódkach i kajakach, serfowania i wędkowania na jeziorach Górnych Łużych.

sŁużycka Kraina Jezior to część czwartego co do wielkości pojezierza Niemiec, oferująca coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu dla amatorów wody.

w Górach Żytawskich

w Górach Żytawskich

Spływ Nysą

Spływ Nysą