Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Region turystycznyRegion gospodarczyRegion kulturowyZarząd Regionu

Atrakcje wypoczynkowe i oferty
urlopowe dla dzieci, młodzieży & rodzin

Rodziny mogą spędzać całe dnie w głównych punktach atrakcji wypoczynkowych Górnych Łużyc: w Parku Dinozaurów Kleinwelka dzieci, czy wnuki bawią się pomiędzy przedpotopowymi olbrzymimi jaszczurami. Natomiast prawdziwym, zbudowanym w całości z drewna rajem dla poszukiwaczy przygód jest wyspa kultury „Einsiedel” z jedynym na świecie hotelem na drzewie.

W zwierzyńcach i ogrodach zoologicznych Górnych Łużyc żyją miejscowe, lecz rzadkie zwierzęta, które co rusz odkrywamy tu na nowo. Jeżeli dzieci i młodzież chce sama zająć się zwierzętami, to najlepiej nadają się do tego gospodarstwa agroturystyczne czy konne.

Konne wycieczki po okolicy to czysta przyjemność – a co by Państwo powiedzieli na wycieczkę historyczną kolejką parową? Szczególnie w ciepłej porze roku kąpieliska i parki wodne oferują doskonałe po takich wypadach ochłodzenie.

Mile widziane są nie tylko całe rodziny, ale i grupy dzieci, czy młodzieży: ośrodki wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży, schroniska młodzieżowe i szkolne domy wypoczynkowe regionu oferują szeroki wybór możliwości, nie tylko w połączeniu z głównymi atrakcjami wakacyjnymi, lecz także z wieloma innymi ofertami wypoczynkowymi Górnych Łużyc, podczas których można nauczyć się czego o ludziach, którzy tu mieszkają, dobrze się przy tym bawiąc.

Folder „Hity rekreacyjne
Górnych Łużyc“

Folder „Hity rekreacyjne Górnych Łużyc“

Pobierz ulotkę PDF

Park Dinozaurów w Kleinwelka

Park Dinozaurów w Kleinwelka

Wyspa Kultury Einsiedel

Wyspa Kultury Einsiedel

Kolonie dla dzieci i młodzieży

Kolonie dla dzieci i młodzieży