Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Prázdninový regionHospodářský regionKulturní regionRegionální management

Horní Lužice.Prázdninové oblasti

Luzická krajina jezer

Horní Luzice je v Německu jednou z nejoblíbenějsích cílů pro strávení dovolené.Atraktivita bude v budoucnu nadále stoupat - bývalé hnědouhelné doly se totiz promění v nové vodní plochy, které se stanou do roku 2020 součástí Luzické oblasti jezer.
Více informací »

Kitesurfer am Bärwalder See

Kitesurfer am Bärwalder See (Zdroj: G. Bähr)

Hornolužická oblast vřesovisť a rybníků

Hornolužická oblast vřesovisť a rybníků se vyznačuje mnoha krajinnými zvlástnostmi.  Vlivem různých vegetačních zón zde objevíte  rozmanitou flóru a faunu. Takže na své cestě za poznáním, můžete pozorovat vzácné druhy dravců jako například jeřáby, mořské orly nebo káňata.
Více informací »

Rieseneiche in Niedergurig bei Bautzen

Rieseneiche in Niedergurig bei Bautzen

 


Žitavské hory

Žitavské hory, tradiční prázdninová oblast v Oberlausitz, jsou známy svými lázeňskými a odpočinkovými místy. Zvlástní formace pískovcových skal a nedotčená příroda jsou hlavními lákadly nejmensích německých středohor.  Díky malé rozloze od 5 do 15 kilometrů a s kopci maximálně do nadmořské výsky 800 metrů je můžete celé projít pěsky.
Více informací »

v Žitavském pohoří

v Žitavském pohoří

Hornolužická vrchovina - oblast pramenů řeky Sprévy

Na návstěvníka tady čeká mnohotvárná krajina středohoří s žulovými horskými hřebeny, vulkanickými vrcholky a malebnými údolí v nadmořské výsce od 300 do 600 metrů.
Více informací »

Cunewalde

Cunewalde