Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Prázdninový regionHospodářský regionKulturní regionRegionální management

Co je „Via Sacra“?

Via Sacra Cestování bez hranic. „Via Sacra“ je nová turistická stezka po starém kulturním regionu. Vede po jedinečných sakrálních stavebních dílech a uměleckých pokladech rozmístěných v Trojzemí Německa, Polska a České republiky. „Svatá cesta“ prochází Horní Lužicí, Dolním Slezskem a severními Čechami využívajíc staré obchodní a poutní stezky. Po rozšíření Evropské unie na východ lze nyní znovu objevovat region, který byl po dlouhou dobu zapomenut.

Po celástaletí. Prostřednictvím „Via sacra“ dochází k oživení tisícileté historie středoevropské kultury a zbožnosti. Sakrální architektura a umění, legendy, události a osobnosti evropské úrovně svědčí o staletí dlouhém soužití Němců, Lužických Srbů, Poláků a Čechů na území po obou stranách řeky Nisy.

K rozjímání. „Via Sacra“ tvoří se svými zastávkami protipól ke všednímu dni hnanému stresem, hektickým životním stylem a obavami. Kdo se poddá zvláštnímu vyzařování sakrálních památek, může v těchto kulturněhistoricky významných místech ticha a důstojnosti nalézt klid a vnitřní mír, ať už křesťan nebo kdokoli jiný.

 

Síť Via Sacra by měla zísakt nový lesk. Vytvořením krátkého klipu, nové internetové prezentace a brožury je možné tuto síť lépe prezentovat navenek a zajistit lepší marketing. Zejména v německé, polské a české oblasti. Dále projekt přispívá k užšímu propojení trinacionálních zastavení a prohloubení spolupráce.

Plánované záměry byly podpořeny Evropskou unií.

Broschüre „Via Sacra – Für Herz & Seele“

Broschüre „Via Sacra – Für Herz & Seele“

Stáhněte brožuru

Broschüre online durchblättern

Objednejte brožuru

Najít nabídky pro cestování

Paušální nabídky pro cestování najdete zde.

English Česky Polski Français Serbsce