Skip Navigation

Details

Oberlausitz Landschaftswunderland oberlausitz_landschaftswunderland_logo

6 dzień

 

5 etap

Waltersdorf - Jonsdorf Nonnenfelsen (537 m) - Waldbühne Jonsdorf - Oybin-Hain - panoramiczna góra Hochwald (749 m) - Kammloch Oybin / Lückendorf

Piąty etap wędrówki wzdłuż Oberlausitzer Bergweg rozpoczyna się w Alte Wache. Ten dawny urząd celny stanowi dziś niezakłócone przejście do czeskich sąsiadów i dlatego jest symbolem przyjaźni niemiecko-czeskiej. Stąd Hohlsteinweg prowadzi do Nonnenfelsen. W dziwnych formacjach piaskowca ludzie myśleli, że rozpoznali dwie zakonnice. Na masywie skalnym via ferrata pokonuje różnicę wysokości 95 metrów. Dotrzesz do klimatycznego uzdrowiska Jonsdorf przed wejściem na kolejny szczyt z wioski Hain. Wysoki las oferuje wyjątkowe widoki na 749 metrach. Tutaj znajdziesz Hochwaldbaude, a od strony północnej wieżę widokową. Po zejściu dotrzesz do uzdrowiska Oybin. Stąd odkryjesz dwa ogromne kamienie grzybowe - Kelchstein i Kleinsteinwächter - zaledwie kilometr od centrum miasta. Prawdziwą atrakcją jest góra Oybin z romantycznym zespołem zamku i klasztoru.
 

Inne zabytki po drodze i w pobliżu ścieżki to dom motyli w Jonsdorfie, ścieżka dydaktyczna Mühlsteinbrücke, a także leśna scena w Jonsdorfie i górski kościół na górze Oybin.

Dalsza informacja

© 2022 Marketing-Gesellschaft
Oberlausitz-Niederschlesien mbH