Skip Navigation

Oberlausitz

Stowarzyszenie Sześć Miast

städtebundgörlitzbautzenzittaukamenzlöbau

Budziszyn, Görlitz, Kamenz, obecnie polski Lauban (Lubań), Löbau i Zittau połączyły się w 1346 r. W sześcio-miejskim sojuszu Górnych Łużyc. W ten sposób stworzyli silną i wpływową przeciwwagę dla ziemian. Przeżyj bogactwo historii i historii z 1000 lat w Górnych Łużycach podczas podróży przez sześć miast. Oferta jest ważna od kwietnia do października, alternatywnie możliwe są noclegi w Görlitz, Żytawie lub Budziszynie. Program można zaplanować indywidualnie według własnych pomysłów. Punkt początkowy można dowolnie wybierać, w zależności od miejsca pobytu programy dzienne są wymienne. Podróż i przejazdy do odpowiednich miejsc kontroli odbywają się własnym samochodem.

 

Program podróży

Dzień 1: Przyjazd do Görlitz i powitanie w hotelu, średniowieczny nocny spacer po mieście, kolacja w zabytkowej restauracji na starym mieście.

Dzień 2: Historyczne zwiedzanie miasta przez Görlitz i wizyta Grobu Świętego, przejazd do Lauban i spacer po polskim mieście sześciomiejskiego stowarzyszenia z wizytą w muzeum regionalnym (Uwaga: muzeum jest obecnie zamknięte z powodu prac budowlanych). Wróć do Görlitz i zjedz kolację w zabytkowej restauracji na starym mieście.

Dzień 3: Spacer po Löbau z wizytą w żeliwnej wieży króla Fryderyka Augusta. Popołudniowa wycieczka z przewodnikiem po Żytawie i wizyta w Wielkim Postu Wielkiego Postu w Kościele Świętego Krzyża w 1472 r. Oraz „Małym Wielkim Postu Wielkiego Postu” w Muzeum Historii Kultury w 1573 r. Wróć do Görlitz i zjedz kolację w zabytkowej restauracji na starym mieście.

 

Dzień 4: Wizyta w mieście Lessing w Kamenz, w tym wizyta w Muzeum Lessinga, a następnie wycieczka z przewodnikiem po Budziszynie - Budyšinie, liczącym ponad 1000 lat, z wejściem do Muzeum Sorbian. Tutaj możesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat historii, kultury i stylu życia Sorbów. Kolacja w Görlitz.

Dzień 5: Wylot

 

Usługi

  • 4 noce ze śniadaniem w hotelu klasy średniej w centrum Görlitz
  • 4 kolacje
  • średniowieczny nocny spacer
  • 3 wycieczki po mieście (Görlitz, Żytawa, Budziszyn)
  • Karta kombinacji Zittauer Fastentuch
  • Opłaty za wstęp do Sorbisches Museum Bautzen *, Heiliges Grab Görlitz, König-Friedrich-August-Turm Löbau *, Lessingmuseum Kamenz
  • Kompleksowe materiały informacyjne o miastach Związku Sześciu Miast Górnych Łużyc oraz niespodzianka

 

Cena £

od 349,00 euro ** za osobę w pokoju dwuosobowym, dopłata za pokój jednoosobowy od 80,00 euro

 

spotkanie

przez cały rok na życzenie w piątek należy uwzględnić datę podróży

Program zostanie zaprojektowany indywidualnie dla twoich dat podróży zgodnie z ofertą i godzinami otwarcia.

 

Uwaga

Oferta zależy od dostępności w pożądanym terminie podróży. Wszystkie oferowane usługi turystyczne są świadczone w języku niemieckim.

* Określona usługa podróży nie jest odpowiednia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

** Można zarezerwować dodatkowe noce - rezerwacje dokonane do 2 tygodni przed przyjazdem Poniedziałek jest dniem wolnym od pracy w muzeum

 

organizator
Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Fleischerstraße 19
02826 Görlitz

Kontakt
Telefon: +49 (0) 3581 - 4757 0

Dalsza informacja

© 2021 Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH